Türkpusat Kültür Araştırmaları’nın araştırma atölyeleri başladı…

Türk hünerini ihya ile şerefyab olalım.” sloganıyla başlatılan Türkpusat Kültür Araştırmaları’nın geleneksel pusatlar üzerine başlattığı araştırmaların ilki Türk yaylarının imalat süreci ve teknikleri hakkındaydı. Bu çerçevede düzenlenen ilk atölye faaliyetimizde Türk yaylarının en az 1 yıl süren imalat sürecindeki inceliklerini öğrendik. @mehmetemincan80 Mehmet Emin Can’ a Türk yayları hakkında edindiği birikimi bizlerle paylaşmasından ötürü teşekkür ederiz.

Türkpusat Kültür Araştırmaları’nın ikinci araştırma atölyesinde menzil oklarının imalat teknikleri ve kullanımları yanısıra tarihsel ve aerodinamik özelliklerini de öğrendik. Mustafa Serdar Teķçe ve katılımcılara teşekkür ederiz.

Türkpusat Kültür Araştırmaları’nın üçüncü araştırma atölyesinde Türk okçuluğunun dört ana unsurundan biri olan zihgirin tarihsel süreci yanısıra imalat aşamaları ve teknikleri de ele alındı. Konu hakkında ziyaretçileri bilgilendiren müze kurucumuz sayın @turkpusattr Muhiddin Uyanık’a ve katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

“Türk hünerini ihya” gayesiyle başlatılan Türkpusat Kültür Araştırmaları aynı şevk ve gayeyle devam edecek. Türkpusat Kültür Araştırmalarında aktif rol oynamak isterseniz, 0554 903 7898 nolu telefonu arayabilir veya info@turkpusat.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

//]]>